LEVENT KAĞIT

Levent Kağıt, 1975 yılında, İzmir Kemalpaşa'da kurulmuştur. 1982 yılında ise geleceğe yönelik hedeflerini hayata geçirmek üzere Anonim Şirket olmuştur. O yıllarda sahip olduğu ilk makinesiyle, 2,5 ton/gün kapasite ile başladığı kağıt üretimini, 2001 yılında ikinci makine eklentisiyle 105 ton/gün kapasiteye ulaştırmıştır.

1997 yılında yaptığı 22 milyon dolarlık yatırımı ile Avusturya'da bir kağıt tesisini satın almış, 2001 yılına kadar yoğun bir tempoyla modernizasyon çalışmalarını sürdürmüştür. Bu sayede, en son teknolojik yeniliklerle donatılmış dev bir tesisi Türk Kağıt Sektörü'ne kazandırmış ve günlük 105 tonluk endüstriyel kağıt kapasitesine ulaşmıştır.

Levent Kağıt, yıllar önce 9 çalışanla, 5.000 TL'lik sermaye ile yola çıkmış, ancak bugün 127 çalışan ve 10.000.000 TL sermayeye ulaştırmıştır. Halen, Kemalpaşa Yolu 25. km'de, 12.930 m2 kapalı, 37.562 m2 açık alan olmak üzere toplam 50.492 m2'lik bir arazi üzerinde üretimini sürdürmektedir. Türkiye'nin geri dönüşümlü kağıt ve selülozu aynı anda işleyebilen önde gelen tesislerinden olan Levent Kağıt, selüloz bakımından dışarıya bağımlı olan Türk ekonomisine önemli oranda katkı sağlamaktadır. Endüstriyel kağıtlar ve temizlik kağıtları üretimini geniş bir gramaj aralığında (17 gr/m2-140 gr/m2) gerçekleştirmektedir. Böylece, orta ve büyük ölçekli sanayi tesislerinin yarı mamul ihtiyaçlarını tümüyle karşılamaktadır. Levent Kağıt ayrıca, grup şirketlerinden BTM Bitümlü Tecrit Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ‘nin ürettiği ve pazara sürdüğü Corrubit adlı çatı kaplama malzemesinin ihtiyaç duyduğu yarı mamulün üretimini de yapmaktadır.

Sürdürülebilir İlerleme İçin Levent Kağıt En İyi Hizmeti Sağlar

Levent Kağıt, Türkiye'nin önemli büyük temizlik kağıdı fabrikası olma özelliğinin yanı sıra, üretiminin büyük bir bölümünü de ihracata ayırmıştır. İngiltere, Almanya, Hollanda, Bulgaristan, Fransa, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, İspanya, K.K.T.C., Azarbeycan, Gürcistan, Özbekistan ve Tanzanya, Angola, Mozambik gibi Afrika ülkeleri ve orta Amerika ülkeleri olmak üzere pek çok ülkeye ihracat yapmaktadır.

Levent Kağıt özellikle geri dönüşümlü temizlik kağıt kaliteleri ile, ihracat pazarlarında rekabetçi fiyat stratejileri ve çevre bilinci özelliği nedeniyle aranan tedarikçi konumu edinmiştir ve müşteri potföyü devamlı gelişmektedir. Kalite bilincinin sürekliliği müşteri memnuniyetine yansımakta ve temizlik kağıdı dönüştürücüleri için güvenilirliği pekişmektedir. Gelişmekte olan ihracat pazarlarından gerekli payın alınması ve ulaşılabilecek her ülkeye ulaşma bilinci içinde çalışmalar devam etmektedir .

Son derece geniş ürün yelpazesi, çok yüksek kalitedeki ürünleri, sektördeki güçlü ve güvenilir tavrı, çevre dostu bir kurum olma özelliği yanında Maliye Bakanlığı'nın Yatırımda Öncü Firma Ödülü'ne layık görülmüştür. Standartlara uygun olarak üretim yapması sebebiyle 2005 - 2017 yılları arasında TÜV belgesi, 2017 yılından itibaren İSO 9001:2008 BUREAU VERİTAS CERTİFİCATİON kullanım hakkına sahip olarak gelmiş ve kalite konusunda gelişmesinin bir sonucu olarak 2020 tarihinden itibaren İSO 9001 : 2015 BUREAU VERİTAS CERTİFİCATİON kullanma hakkına sahip olmuştur

Ülke ve bölge ekonomisine olan katkıları ve girişimciliğin bir karşılığı olarak EBSO tarafından çeşitli yıllarda Başarı Belgeleri ile ödüllendirilmiştir. Levent Kağıt, müşterisine verdiği önem, işine ve kalitesine gösterdiği özen, ürünlerinin ve hizmetlerinin yüksek kalitesi ile daha da ilerlemeyi ve Türkiye'nin hurda kağıt kullanarak üretim yapan büyük Temizlik kağıdı fabrikaları içine girmeyi amaçlamaktadır .

Fikirleriniz İçin Bize Ulaşabilirsiniz!